5 cech dobrego fotelika samochodowego

Ćwiczenie czyni mistrza.

Po kilku przygodach z fotelikami, o których nie chcę już nawet pamiętać, mogę z całym przeświadczeniem powiedzieć, jakich 5 cech powinien mieć dobry fotelik samochodowy dla dziecka.

Jakie to cechy?

1.Łatwy montaż.

Tu trudno mi uciec od obrazu mojego „ulubieńca”: granatowego, nieporęcznego fotelika, którego marki już (na szczęście) nie pamiętam. Niby wszystko OK, ale samo montowanie w samochodzie zajmowało czasami 10 minut. Przy czym zaznaczam, że czas podaję orientacyjny, bo jak się dziecko niecierpliwi i wierci, to jednak nie myśli się o patrzeniu na zegarek. 😉

2. Łatwy do utrzymania w czystości.

Zaznaczam, że powtórne użycie słowa „łatwy” nie powinno Wam sugerować, że uciekam od trudności. 😉

Ale nie w tym przypadku!

W swojej karierze łowcy dobrych fotelików trafiłam też na model z tapicerką, której nie można było zdjąć. Na szczęście byliśmy pierwszymi użytkownikami, ale mimo wszystko po kilku miesiącach użytkowania i czyszczenia jak się dało, poddałam się i kupiłam inny.

Jak wybrać fotelik do samochodu?
Jak wybrać fotelik do samochodu?

3. Regulacja zagłówka.

Tu na szczęście nie mam złych doświadczeń – do napisania tego punktu skłoniło mnie to, że dzięki specjalnym wkładkom moje maluchy zawsze miały stabilnie ułożoną główkę. A do tego, co tu kryć, „wygląda” to bezpiecznie. 😉

4. Stabilne trzymanie się na siedzeniu.

Przymierzając do samochodu jeden z fotelików zauważyłam, że mimo prawidłowego montażu, mogę go nawet ręką z łatwością przesuwać po siedzeniu. Bez komentarza.

5. Crash testy.

Dla swojego spokoju warto zwrócić uwagę, czy wybrany fotelik przeszedł pomyślnie crash testy. Najczęściej wykonują je takie instytucje jak ADAC, OEAMTC, ANWB  i AA.

Dodaj komentarz

Używamy coockies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.